Get Adobe Flash player

Rok 2009 - Luty

Konferencja Pracodawców - Luty 2009

_logo-Kapital-Ludzki-70

_logo-EU-p-70

Projekt pod nazwą „Profesjonalna kadra – kluczem do sukcesu”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, Priorytet VI – Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 – Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.2 Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie

 

27 lutego w Motelu Paradise w Torzymiu odbyła się kolejna, organizowana przez Starostę Sulęcińskiego we współpracy ze Związkiem Pracodawców „Przedsiębiorczość”, konferencja pracodawców powiatu sulęcińskiego. Spotkanie miało charakter informacyjno-szkoleniowy i dotyczyło aktualnych problemów istotnych dla rozwoju i prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw.

Pierwsza część spotkania poświęcona była pakietowi ustaw przygotowanemu przez rząd, którego celem jest wsparcie przedsiębiorstw w codziennej działalności. Informacje na temat planowanych i już wdrożonych rozwiązań przedstawiła Radca Ministra w Ministerstwie Gospodarki – Pani dr Krystyna Wiaderny-Bidzińska. W tej części spotkania pracodawcy dyskutowali również o aktualnych problemach w firmach, zgłaszali swoje wnioski i uwagi do funkcjonującego systemu prawnego, rozmawiali także o nasilającym się zjawisku kryzysu i jego skutkach dla firm. Część ze zgłaszanych postulatów będzie miało szansę trafić do Ministerstwa Gospodarki, ponieważ w spotkaniu udział brali również lubuscy parlamentarzyści, w osobach Pani Bożeny Sławiak i Witolda Pahla.

W kolejnej części spotkania pracodawcy wysłuchali informacji na temat możliwości pozyskiwania środków w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w tym zostali również zapoznani z wynikami zakończonego już konkursu, najczęściej popełnianymi błędami i najczęstszymi problemami. W konferencji uczestniczył również Pan Zdzisław Klim – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy, który w trakcie wystąpienia zaproponował pracodawcom szerszą współpracę, zwłaszcza w zakresie informacyjno-szkoleniowym.

Konferencja została zrealizowana ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Sulęcinie projektu pn. „Profesjonalna kadra kluczem do sukcesu” (działanie 6.1.2 PO KL).

 

 

S8001594

S8001595

S8001596

S8001607

S8001610

S8001614

S8001636

S8001631

 

 

_logo-Przedsiebiorczosc-70 _logo-PUP-70 _logo-Powiat-Sulecinski-70

 

. 

Powiat Sulęciński Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Portal Publicznych Służb Zatrudnienia Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze Portal Funduszy Europejskich_logo_50_Lubuskie-Warte-Zachodu .


Copyright © 2011. All Rights Reserved.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd